Інверсійні покрівлі

Найчастіше для обладнання всіляких зон відпочинку та інших споруд вибирають плоскі покрівлі на дерев’яних або бетонних підставах. Але іноді зустрічаються і скатні варіанти: зазвичай на них використовують газонне покриття.
За видом покрівельного пирога все покрівлі можна розділити на дві великі категорії:
 • традиційні.
 • інверсійні.
Набір шарів в складі покрівельного пирога у цих двох видів практично однаковий, відрізняється тільки послідовність їх монтажу. У першому випадку гідроізоляція монтується поверх утеплювача, захищаючи його від атмосферних впливів. Це єдино можливий спосіб застосування мінеральної вати, так як вона втрачає свої властивості при намоканні.
У традиційній конструкції покрівельного пирога утеплювач розташований під гідроізоляцією.
У другому випадку, навпаки, утеплювач настилається на гідроізоляцію, запобігаючи її механічне пошкодження в процесі експлуатації і продовжуючи термін служби. Для такого типу конструкції в якості теплоізоляції застосовуються виключно негігроскопічні листові матеріали - екструдований пінополістирол або піноскло.
В інверсійній покрівлі гідроізоляція краще захищена від механічних пошкоджень, оскільки знаходиться під утеплювачем.
Зазвичай, вживаючи термін «експлуатована або інверсійна покрівля», мають на увазі плоске покриття будівлі, яке застосовується в рекреаційних або господарських цілях. Таке архітектурне рішення все частіше використовують як для багатоквартирних будинків, так і для громадських будівель. Воно дозволяє підвищити комфортність міського середовища, заощадити простір в густонаселених кварталах, урізноманітнити міський ландшафт. Сучасні гідроізоляційні, дренуючі і теплоізоляційні матеріали дозволяють створити міцний, довговічний покрівельний пиріг, який не потребує частого ремонту і економічний в експлуатації.

Експлуатовані покрівлі умовно можемо розділити на наступні види:
 • покрівля-тераса (покрівля з натуральним або штучним покриттям для відпочинку, ходьби, проїзду);
 • зелена покрівля (покрівля з родючим шаром і влаштованими газонами, клумбами);
 • покрівля-паркінг (додаткове місце для стоянки автомобілів);
 • покрівлі комбінованого типу.

Існує п'ять основних типів завершальної шару інверсійної покрівлі:

 • Плитка з різними варіантами монтажу. Якщо покрівля буде експлуатуватися інтенсивно - це найкращий варіант, покриття довговічне, легко переносить мінусові температури, витримує великі пішохідні навантаження, легко миється.
 • Терасна дошка або садовий паркет. Логічний вибір для невеликих терас і зон відпочинку, особливо в приватному будинку. Терасна дошка екологічна, приваблива як на вигляд, так і на дотик, і, завдяки нанесенню біо- та вологозахисних сполук під тиском, служить дуже довго.
 • Гумове покриття. Його укладають під ігрову зону для дітей і спортивні майданчики. Завдяки своїй пружності гума дозволяє уникнути травм при випадковому падінні.
 • Галька або щебінь.
 • Газон. Трав'яні покриття часто використовують на експлуатованої покрівлі в великих містах і дорогих готелях для імітації умов заміського об'єкта.

Якщо для інших видів покрівлі помилки, допущені в процесі зведення будинку, практично завжди можна виправити після завершення будівництва, то для експлуатованого даху вони можуть виявитися фатальними, основними особливостями конструкції цього виду перекриття будівель є:

 • невеликий ухил (1-5 градусів);
 • обов'язкова плівкова гідроізоляція;
 • забезпечення водовідведення за допомогою воронок або скаппера;
 • обігрів елементів водовідведення в холодну пору року;
 • монтаж додаткової вентиляції теплоізоляційного шару (при необхідності);
 • використання тільки жорстких плитних утеплювачів.

Компанія УКРДАХ пропонує послуги з улаштування тепло- та гідроізоляції під експлуатовані покриття, де висока якість гарантована нашими кращими спеціалістами.
Ми готові виконати роботи з улаштування тепло- та гідроізоляції під експлуатовані покриття по всій території України, в таких видах будівель, як промислові споруди, житлові будинки, офісні та бізнес-центри, спортивні та торгівельні комплекси.
Ми пропонуємо професійний підхід, розумну цінову політику, прозорі договірні зобов’язання та безліч інших переваг.
Якщо у вас є готовий проект або ви шукаєте нові рішення – ми раді допомогти вам у вирішенні поставлених задач.

Контактна інформація співробітників компанії УКРДАХ знаходиться у розділі нашого сайту «КОНТАКТИ».

Наші роботи
Вкажіть Ваші дані і ми з Вами звяжемось для уточнення усіх деталей
Вкажіть Ваші дані і ми з Вами звяжемось для уточнення усіх деталей